Marka Tescil Nedir?

Marka Tescil


blog details

Marka Tescil

Marka tescili tüm işletmeler için çok önemlidir. Marka tescili nedir? İşletmelerin ürettikleri mal veya hizmeti diğer işletmelerin mallarından ya da hizmetlerinden ayırmak için kullanılan işarete marka denilmektedir. Yasal olarak bu işaretin kullanılmasına ise marka tescili denilmektedir. Marka tescilinin yapılması işletmelerin yararına olmaktadır. Markanın tescil edilmesi başkaları tarafından markanın kullanılarak para kazanılmasını önlemektedir. Marka tescilinin yapılması ile markanın tüm hakları marka sahibinde olmaktadır. İstenildiğinde marka tescili sonrasında devretme ya da lisans verme gibi hakları da verilebilmektedir. Marka tescil süreleri değişkenlik göstermektedir. Fakat genelde bu süre 10 senelik olmaktadır. 10 senenin dolmasından sonra marka tescil süresi uzatılabilmektedir. Marka tescili başvurusu hem kişisel olarak hem de firma tarafından yapılabilmektedir. Fakat firma tarafından marka tescilinin yapılması daha kolay ve hızlı olmaktadır.

Marka Tescil Başvurusu

Marka tescil başvurularını sizin adınıza bizzat yapmaktayız. Marka tescili başvurularında birçok evrak istenmektedir. Ve ilk olarak ön başvuru yapılmaktadır. Ön başvuruda marka ismi ve kategori seçilir. Seçimlerin tamamlanması ile birlikte ön başvuru tamamlanır. Ön başvuru aşamasını da sizin adınıza yapmaktayız. Ön başvuru sonucu hakkında sizleri hızlı bir şekilde bilgilendirmekteyiz. Ön başvurunun olumsuz gelmesi halinde yapılabilecek şeyleri araştırarak tekrar bir ön başvuru hazırlamaktayız. Olumlu sonuçlanması halinde ise gereken tüm evrakları sizlerin adına hazırlayarak başvuruyu tamamlamaktayız. Başvuru işlemleri uzun ve detay isteyen işlemlerdir. Ve bazen uzun sürebilmektedir. Bu neden ile marka tescili başvurularını yapan bir firma ile anlaşmak her zaman sizin zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Gebze logo tasarım olarak marka tescili başvurularını uzun yıllardır yapmaktayız. Deneyimlerimiz ile birlikte sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz. Marka tescil başvurusu için webdesk.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Firmamız tüm kategorilerdeki marka tescil başvurularını sizler adına yapmaktadır. Gerekli olan tüm evrakları toplayarak ilgili yerlere başvurunuzu iletmekteyiz. Yaptığımız marka tescili başvurularının büyük bir kısmı olumlu olarak sonuçlanmaktadır. Siz de profesyonel bir şekilde markanızı tescil ettirmek istiyorsanız bize 0850 302 9495 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.